VLetenky

Toulouse s Europe Airpost za 101 EUR

Toulouse
Fotogenické opevnené Carcassonne (foto: Adam Allen/Wikimedia Commons/CC BY-SA 1.0)

Letný (aj víkendový) výlet do oblasti juhozápadného Francúzska s historickými mestami Toulouse a Carcassonne (s nádherným hradom), neďalekým horským masívom Pyrenejí s Andorrou či pútnickými Lurdami (Lourdes) alebo medzinárodným letiskom Toulouse-Blagnac Airport (TLS) s legendárnymi výrobcami Airbus a ATR – to všetko máte šancu zrealizovať vďaka leteckému spojeniu miestnej aerolinky Europe Airpost (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Toulouse v “Okcitánii” (v oblasti juhozápadného Francúzska) kúpite za 101 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 30 dní a predaj do vyčerpania voľných termínov (alebo do aktualizácie tarifu). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v druhej polke júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 26. júna a návrat z letiska Toulose-Blagnac (TLS) dňa 29. júna 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Toulouse za 101 EUR (26.06.-29.06.2015)

Nová linka Europa Airpost z Viedne do francúzskeho Toulouse

Pravidelné spojenie viedenského letiska (VIE) so vzdušným prístavom Toulouse-Bagnac Airport (TLS) v réžii francúzskej leteckej spoločnosti Europe Airpost (5O) sa prevádzkuje v období od 1. mája do 7. septembra 2015 s dvoma týždennými rotáciami s letovými dňami pondelok a piatok (VIE-TLS 5O 910 10:40-12:50 1—5–, resp. TLS-VIE 5O 905 13:35-15:45 1—5–). Mimochodom, k pilotom Compagnie Générale Aéropostale – predchodcu súčasnej aerolinky, patril i preslávený Antoine de Saint-Exupéry (doručujúci leteckú poštu na trasách medzi Európou a ostatnými kontinentmi).

Toulouse a okolie

Impresívne polmiliónové Toulouse, položené približne 10 km na juhozápad od letiska Blagnac, bude štvrtým najväčším francúzskym mestom, administratívnym centrom regiónu Midi-Pyrénées a departmentu Haute-Garonne. Ako sme už v úvode naznačili, príležitostí ku kultúrnemu vyžitiu v Toulouse a v širšom okolí bude neúrekom a na svoje si určite prídu fanúšikovia historických pamiatok, hôr, pútnických miest, ale aj priaznivci letectva a leteckého spottingu.

Domovské letisko leteckých výrobcov Airbus i ATR

Vašu cestu skúste začať priamo na medzinárodnom letisku Toulouse-Blagnac Airport (TLS) v populárnom návštevníckom stredisku Airbus-u (otvoreného 2x za týždeň a počas prázdnin každý deň; odporúča sa rezervovať si vstup do priestorov v dostatočnom časovom predstihu). V tomto leteckom prístave takisto pôsobí francúzsko-taliansky výrobca turbovrtuľových lietadiel ATR (Avions de Transport Régional), takže možností fotografovania lietadiel (i prakticky priamo z výroby) budú viac ako dobré.

Fantastické historické Carcassonne, pútnické Lurdy i magická pyrenejská Andorra

Z letiska Toulouse-Blagnac Airport (TLS) premávajú autobusy aj do relatívne neveľmi vzdialenej Andorry (bez vlastného leteckého prístavu/s niekoľkými heliportmi), ďalšou alternatívou dopravy do tohto pyrenejského štátu zostáva kombinácia vlaku z Toulouse do stanice L’Hospitalet s následným pokračovaním cesty autobusom. Vyše 50 km smerom na juhozápad od Toulouse nájdete fascinujúce Carcassonne s jednou z najzachovalejších pevností v celej Európe. Opačným smerom, na úbočí majestátnych Pyrenejí, Vás čaká dramatické pútnické mestečko Lourdes (Lurdy).

0