VLetenky

Toulouse s Europe Airpost od 101 EUR

Toulouse
Monumentálne opevnené Carcassonne (foto: Ad Meskens/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Víkendový výlet (s využitím štátneho sviatku) do oblasti juhozápadného Francúzska s historickými mestami Toulouse a Carcassonne (s prekrásnym hradom), neďalekým horským masívom Pyrenejí s Andorrou či pútnickými Lurdami (Lourdes), alebo medzinárodným letiskom Toulouse-Blagnac Airport (TLS) s preslávenými výrobcami Airbus a ATR – to všetko možno uskutočniť zásluhou nového pravidelného leteckého spojenia miestnej aerolinky Europe Airpost (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Toulouse v “Okcitánii” (v oblasti juhozápadného Francúzska) sa predávajú za 101 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 30 dní a predaj do vyčerpania voľných termínov (alebo do aktualizácie tarifu). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu mája 2015.

Príklad rezervácie letenky do Toulouse nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 8. mája a návrat z letiska Toulose-Blagnac (TLS) dňa 11. mája 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Toulouse za 101 EUR (08.05.-11.05.2015)

Nová linka Europa Airpost z Viedne do francúzskeho Toulouse

Pravidelné spojenie viedenského letiska (VIE) so vzdušným prístavom Toulouse-Bagnac Airport (TLS) pod taktovkou francúzskej leteckej spoločnosti Europe Airpost (5O) bude obsluhované v čase od 1. mája do 7. septembra 2015 s dvoma týždennými frekvenciami s letovými dňami pondelok a piatok (VIE-TLS 5O 910 10:40-12:50 1—5–, resp. TLS-VIE 5O 905 13:35-15:45 1—5–). Mimochodom, k pilotom Compagnie Générale Aéropostale – predchodcu súčasnej aerolinky, patril aj svetoznámy Antoine de Saint-Exupéry (doručujúci leteckú poštu na trasách medzi Európou a ostatnými svetadielmi).

Toulouse a okolie

Pôsobivé polmiliónové Toulouse, situované zhruba 10 km juhozápadne od letiska Blagnac, bude štvrtým najväčším francúzskym mestom, administratívnym centrom regiónu Midi-Pyrénées a departmentu Haute-Garonne. Ako sme už v úvode naznačili, možností ku kultúrnemu vyžitiu v Toulouse a v širšom okolí bude neúrekom a na svoje si istotne prídu priaznivci historických pamiatok, hôr, pútnických miest, ale aj fanúšikovia letectva a leteckého spottingu.

Domovské letisko leteckých výrobcov Airbus i ATR

Vašu cestu skúste začať priamo na medzinárodnom letisku Toulouse-Blagnac Airport (TLS) v obľúbenom návštevníckom stredisku Airbus-u (otvoreného 2x za týždeň a v priebehu prázdnin každý deň; odporúča sa rezervovať si vstup do priestorov v dostatočnom časovom predstihu). V tomto leteckom prístave taktiež pôsobí francúzsko-taliansky výrobca turbovrtuľových lietadiel ATR (Avions de Transport Régional), takže možností fotografovania lietadiel (aj prakticky priamo z výroby) budú viac ako dobré.

Fascinujúce historické Carcassonne, pútnické Lurdy i dramatická pyrenejská Andorra

Z letiska Toulouse-Blagnac Airport (TLS) premávajú autobusy aj do pomerne neveľmi vzdialenej Andorry (bez vlastného leteckého prístavu/s niekoľkými heliportmi), ďalšou variantou dopravy do tohto pyrenejského štátu ostáva kombinácia vlaku z Toulouse do stanice L’Hospitalet s následným pokračovaním cesty autobusom. Vyše 50 km smerom na juhozápad od Toulouse nájdete fantastické Carcassonne s jednou z najzachovalejších pevností v celej Európe. Opačným smerom, na úbočí impozantných Pyrenejí, Vás očakáva magické pútnické mestečko Lourdes (Lurdy).

0