VLetenky

Toskánsko s Laudamotion od 55 EUR

Val d'Orcia
Neuveriteľne fotogenická toskánska oblasť Val d’Orcia (foto: Yosika/Flickr/CC BY 2.0)

Šikmú vežu v Pise, umeleckú Florenciu, neskutočnú Sienu či idylický toskánsky vidiek máte príležitosť uvidieť aj v priebehu letných prázdnin zásluhou spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do talianskeho mesta Pisa kúpite za 55 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v čase od začiatku júna do konca októbra 2018 – vrátane letných prázdnin (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Toskánska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júla s návratom z talianskej Pisy (PSA) dňa 9. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Pisa za 55 EUR (02.07.-09.07.2018)

VIE-PSA
Viedeň, Rakúsko – Pisa, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Toskánsko

Kúzelné Toskánsko, impresívny región v severnej partii (západného pobrežia) Apeninského polostrova, zaberá rozlohu skoro 23 tisíc km² (takmer polovica územia Slovenska), kde žije okolo 3,8 milióna obyvateľov. Z tejto talianskej oblasti pochádza veľké množstvo významných talianskych osobností – spomeňme aspoň zopár zvučných mien ako Dante Alighieri, Francesco Petrarca, Giovanni Bocaccio, Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Galileo Galilei, Nicolo Machiavelli a Giacomo Puccini. Toskánsko sa pokladá za miesto, kde sa zrodila renesancia. Miestny dialekt (odvodený z latinského) sa považuje za základ “klasickej” spisovnej taliančiny.

Príjemná Pisa a mystická Val d’Orcia

V nádhernej Pise si nenechajte ujsť magické námestie Piazza del Duomo (alias Piazza dei Miracoli) s preslávenou šikmou vežou a okúzľujúcim dómom. Za návštevu určite stojí aj historická Siena so skvelou katedrálou. Nielen v rovnomennej provincii (Siena) natrafíte na romantické vidiecke oblasti ako Val d’Orcia, kde sa rodí výborné miestne červené víno (Chianti).

Florencia

V hlavnom meste regiónu, umeleckej Florencii, na Vás doslova na každom kroku dýchajú fascinujúce výjavy renesančnej architektúry a umenia. Návštevu toskánskej metropoly skúste začať v Galleria dell’Academia s Michelangelovým Dávidom a potom si obhliadnite katedrálu Santa Maria del Fiore či susednú Giottovu kampanilu (z kupoly dómu aj z veže nájdete skvelé výhľady). Nenechajte sa znechutiť radmi na ukážky renesančného umenia v Galleria degli Uffizi, pretože i dlhšie čakanie bude rozhodne odmenené zaslúženým umeleckým zážitkom. Artistických milovníkov zaiste poteší aj vedľajší majestátny “Starý palác” (Palazzo Vecchio alias Palazzo della Signoria).

Najstarším mostom cez rieku Arno – impozantným Ponto Vecchio (alebo susedným Ponte Santa Trinita), prejdete do južnej partie mesta s obdivuhodným Palazzo Pitti a prekrásnymi záhradami Boboli. Z týchto miest, ako i z námestia Piazzale Michelangelo, máte opäť vskutku lákavú možnosť vychutnať si Florenciu z výšky (efektné budú najmä večerné pohľady na osvetlené mosty cez rieku Arno). V prípade, ak už náhodou budete fantastickým talianskym (nielen) renesančným umením presýtení, doprajte si zaslúženú ochutnávku excelentného toskánskeho vína.

0