VLetenky

Thajsko s Turkish Airlines od 476 EUR

Ko Phangan
Bottle Beach na východothajskom ostrove Ko Phangan (foto: Christian Haugen/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľom mieracim skôr na mimosezónnu návštevu krajiny úsmevov (alebo naopak na prehliadku východného pobrežia Thajska aj v priebehu letných prázdnin) by sa mohla hodiť ponuka najlepšej európskej aerolinky (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do thajského hlavného mesta Bangkok kúpite za 12873 CZK (alebo v prepočte cca 476 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 16. júna do 26. októbra 2016 (t.j. od spustenia linky KSC-IST do konca letného letového poriadku), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Letenky v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletom) v dobe od polovice júna do začiatku októbra 2016 (s veľmi obmedzenou dostupnosťou aj počas letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 12. júla a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 25. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Bangkok za 12873 CZK (12.07.-25.07.2016)
Košice – Bangkok za 505 EUR (rezervácia v SJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte šancu vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky celkom dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nesmierne rušný a nikdy nespiaci (viac ako 8-miliónový) Bangkok sa rozkladá v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s obrovskými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, výbornú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a vskutku obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne i autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Preslávený Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položeného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom na prehliadku výnimočne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne i celej fantastickej okolitej krasovej oblasti). Na najpútavejšie pláže v okolí Phuketu zrejme natrafíte vo vychýrenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie docestujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0