VLetenky

Thajsko s Turkish Airlines od 457 EUR

Ko Phangan
“Houseboat” pri ostrove Ko Phangan (foto: Manfred Werner/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovateľom mieriacim skôr na mimosezónnu návštevu krajiny úsmevov (alebo naopak na prehliadku východného pobrežia Thajska v hlavnej sezóne) by sa mohla hodiť ponuka najlepšej európskej aerolinky (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do thajského hlavného mesta Bangkok máte príležitosť kúpiť za 457 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky umožňujú odlety v čase od 5. apríla do 20. júna 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov, stop over v Istanbule (IST) a predaj do 29. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v období od konca apríla do konca júna 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. apríla a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 7. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bangkok za 457 EUR (22.04.-07.05.2016)
Viedeň – Bangkok za 479 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Bangkok za 484 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Bangkok za 12863 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte šancu vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky celkom dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Neskutočne rušný a nikdy nespiaci (viac ako 8-miliónový) Bangkok sa rozkladá v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov ľudí. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s obrovitými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, výbornú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a veľmi obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne i autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s nýádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Preslávený Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položeného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom na prehliadku výnimočne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne i celej fantastickej okolitej krasovej oblasti). Na najpútavejšie pláže v okolí Phuketu zrejme natrafíte vo vychýrenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie docestujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0