VLetenky

Thajsko s Turkish Airlines od 455 EUR

Ko Phangan
Ko Phangan – Than Sadet Beach (foto: Alexander S. Heitkamp/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovateľom smerujúcim skôr na mimosezónnu návštevu krajiny úsmevov (alebo naopak na prehliadku východného pobrežia Thajska v hlavnej sezóne) by mohla padnúť vhod ponuka najlepšej európskej aerolínie (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do thajského hlavného mesta Bangkok máte šancu kúpiť za 455 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky umožňujú odlety v období od 5. apríla do 20. júna 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 29. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Thajska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. júna a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 1. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bangkok za 455 EUR (17.06.-01.07.2016)
Viedeň – Bangkok za 477 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Bangkok za 482 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Bangkok za 12813 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky vcelku dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje i cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Rušný Bangkok

Neskutočne pulzujúci a nikdy neutíchajúci (vyše 8-miliónový) Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovskými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a veľmi populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň aj autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Svetoznámy Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovaného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom na prehliadku mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne naďabíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0