VLetenky

Thajsko s Turkish Airlines od 410 EUR

Ko Tao
Idylický tropický ostrovček Ko Tao na juhovýchode Thajska (foto: David Sim/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľom mieriacim skôr na mimosezónnu návštevu krajiny úsmevov (alebo naopak na prehliadku východného pobrežia Thajska v hlavnej sezóne) by mohla padnúť vhod ponuka najlepšej európskej aerolínie (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do thajského hlavného mesta Bangkok sú v predaji za 410 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky umožňujú odlety od 1. mája do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov, stop over v Istanbule (IST) a predaj do 30. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. mája a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 10. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bangkok za 410 EUR (02.05.-10.05.2016)
Budapešť – Bangkok za 431 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Bangkok za 436 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bangkok za 11704 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky vcelku dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje i cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Neskutočne rušný a nikdy neutíchajúci (vyše 8-miliónový) Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovitými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a veľmi populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň aj autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Svetoznámy Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovaného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne naďabíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0