VLetenky

Thajsko s Transaero od 217 EUR

James Bond Island
Dvojčatá Ko Khao Phing Kan (James Bond Island) a Ko Tapu (foto: Diego Delso/Flickr/CC BY-SA 2.0)

V pomaly, ale isto prichádzajúcom Novom roku prajeme obrovské množstvo len tých správnych rozhodnutí, odvážnych plánov a na 100% naplnených želaní i cestovateľských snov, ale samozrejme aj mnoho šťastných ciest s vždy dobrým koncom 🙂 Šťastný Nový Rok 2015 želajú všetkým našim cestovateľom VL…

Na prehliadku dych berúceho Thajského kráľovstva možno využiť posledné voľné “miestečká” v rámci stále dostupného tarifu leteckej spoločnosti Transaero (s odletom z Pardubíc).

Spiatočné letenky do thajského Bangkoku sa dajú kúpiť za 217 EUR s odletom zo spomínaného pardubického letiska. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu februára 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech bude napr. odlet z českých Pardubíc (PED) dňa 3. februára a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 14. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Pardubice – Bangkok za 217 EUR (03.02.-14.02.2015)
Pardubice – Bangkok za 217 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Bangkok za 6184 CZK (rezervácia v ČJ)

Pozn.: Odporúčame platbu (kreditnou) kartou (s možnosťou chargeback-u)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte možnosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky veľmi dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Rušný Bangkok

Nikdy nespiaci vyše 8-miliónový Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, výbornú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a veľmi populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň i autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Svetoznámy Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovanom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadneho krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne i celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najatraktívnejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne narazíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0