VLetenky

Thajsko s Transaero od 208 EUR

Ko Lipe
Čarokrásny thajský tropický ostrovček Ko Lipe (foto: Vyacheslav Argenberg/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu dych berúceho Thajského kráľovstva možno využiť posledné voľné “miestečká” v rámci opäť dostupného tarifu leteckej spoločnosti Transaero (s odletom z Pardubíc).

Spiatočné letenky do rušného thajského hlavného mesta Bangkoku máte príležitosť kúpiť za 208 EUR s odletom zo spomínaného pardubického letiska. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) na prelome januára/februára a na začiatku marca 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet z českých Pardubíc (PED) dňa 31. januára a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 6. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Pardubice – Bangkok za 208 EUR (31.01.-06.02.2015)
Pardubice – Bangkok za 217 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Bangkok za 218 EUR (rezervácia v AJ)
Pardubice – Bangkok za 220 EUR (rezervácia v SJ)
Pardubice – Bangkok za 223 EUR (rezervácia v SJ)
Pardubice – Bangkok za 6068 CZK (rezervácia v ČJ)

Pozn.: Odporúčame platbu (kreditnou) kartou (s možnosťou chargeback-u)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky veľmi dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nikdy nespiaci viac ako 8-miliónový Bangkok sa rozkladá v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov ľudí. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s obrovitými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a veľmi obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne aj autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Preslávený Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položenom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke výnimočne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fantastickej okolitej krasovej oblasti). Na najpútavejšie pláže v okolí Phuketu zrejme naďabíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

2

Comments

  1. Verca  január 30, 2015

    ahojte prosim vas su este nejake volne terminy na februar? co som skusala ukazuje len cenu takmer 800€