VLetenky

Thajsko s Transaero od 203 EUR

Maya Beach
Dych berúca Maya Bay na obdivuhodnom Ko Phi Phi (foto: Thomas sauzedde/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ by ste radi zavítali na návštevu grandiózneho Thajského kráľovstva, mohol by sa Vám hodiť tarif leteckej spoločnosti Transaero (s odletom aj zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do thajského Bangkoku sa dajú kúpiť za 203 EUR s odletom z katalánskej Barcelony, resp. za 220 EUR pri odlete z českých Pardubíc. Z talianskeho Ríma možno do Thajska doletieť za 319 EUR, zatiaľ čo pri odlete z viedenského leteckého prístavu zaplatíte 344 EUR.

Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve do marca 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet z katalánskej Barcelony (BCN) dňa 2. januára a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 13. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Bangkok za 203 EUR (02.01.-13.01.2015)
Barcelona – Bangkok za 210 EUR (rezervácia v NJ)
Barcelona – Bangkok za 220 EUR (rezervácia v NJ)
Barcelona – Bangkok za 5881 CZK (rezervácia v ČJ)

Pardubice – Bangkok za 217 EUR (21.01.-06.02.2015)
Pardubice – Bangkok za 220 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Bangkok za 220 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Bangkok za 5993 CZK (rezervácia v ČJ)

Rím – Bangkok za 319 EUR (14.02.-01.03.2015)
Rím – Bangkok za 328 EUR (rezervácia v NJ)
Rím – Bangkok za 339 EUR (rezervácia v SJ)
Rím – Bangkok za 9439 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Bangkok za 344 EUR (04.03.-18.03.2015)
Viedeň – Bangkok za 348 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Bangkok za 364 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Bangkok za 10129 CZK (rezervácia v ČJ)

Pozn.: Odporúčame platbu (kreditnou) kartou (s možnosťou chargeback-u)

Positioning flights po Európe

Letecké priblíženie do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona máte šancu vcelku ekonomicky docestovať z maďarského hlavného mesta Budapešť, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ďalšou variantou bude linka Ryanair-u z Bratislavy na letisko Barcelona-Girona/Costa Brava.

Cestovateľom zo severu Slovenska by sa mohol hodiť írsky Ryanair na trase z Krakova do Barcelony-Girona, alebo Wizz Air z Katovíc priamo na hlavné barcelonské letisko El Prat (BCN).

Positioning flights do Talianska

Najekonomickejší letecký prískok do talianskeho hlavného mesta Rím možno zrealizovať s ultra low costovými spoločnosťami Ryanair (FR) alebo Wizz Air (W6) – z letísk v Bratislave (FR), v Budapešti (FR, W6), v Katoviciach (W6), v Krakove (FR), v Prahe (W6), atď.

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky veľmi dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia možnosť sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nikdy nespiaci viac ako 8-miliónový Bangkok sa rozkladá v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov ľudí. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s obrovitými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a veľmi obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne aj autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Preslávený Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položenom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadneho krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fantastickej okolitej krasovej oblasti). Na najpútavejšie pláže v okolí Phuketu zrejme natrafíte vo vychýrenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie docestujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0