VLetenky

Thajsko s Thai Airways od 517 EUR

Ko Phi Phi
Maya Bay na tropickom súostroví Ko Phi Phi v Andamanskom mori (foto: Phalinn Ooi/Flickr/CC BY 2.0)

Náročnejší cestovatelia využijú na návštevu Thajského kráľovstva (v priebehu hlavnej sezóny) staronové priame spojenie 4* spoločnosti Thai Airways (Star Alliance) na trase z Viedne do Bangkoku.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na priamych letoch do thajskej metropoly Bangkok sú v predaji za 517 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 16.11.-19.12.2017 a 28.12.2017.-30.04.2018, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do konca apríla 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 13. januára (sobota) a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 27. januára 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bangkok za 517 EUR (13.01.-27.01.2018 / priamy let)

Viedeň – Krabi za 536 EUR (13.01.-27.01.2018 / prestup v BKK)
Viedeň – Phuket za 543 EUR (13.01.-27.01.2018 / prestup v BKK)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemná doprava medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom sa dá vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje i cenovo prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nikdy nespiaci vyše 8-miliónový Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovskými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, výbornú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň i autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Legendárny Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovaného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne i celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne natrafíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0