VLetenky

Thajsko s Qatar Airways v business class od 1002 EUR

Koh Kradan
Tropický ostrovček Ko Kradan v Andamanskom mori (foto: Alessandro Caproni/Flickr/CC BY 2.0)

Do “krajiny úsmevov” v hlavnej sezóne máte príležitosť vyraziť v biznis triede najlepšej aerolinky roku 2017 (podľa Skytrax) – päťhviezdičkovej leteckej spoločnosti Qatar Airways (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky v “business class” (QR) do thajského hlavného mesta Bangkok sa dajú kúpiť za 1002 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska pri súčasnom nákupe dvoch leteniek.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú (okrem kúpy dvoch leteniek súčasne) cesty v období 01.11.-14.12.2017, 11.01.-06.06. a 11.09.-31.10.2018, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 10. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od polovice novembra 2017 do polovice marca 2018 (s výnimkou “zimných sviatkov”).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky (v biznis triede QR) do Thajska môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 28. januára a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 11. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Bangkok za 1002 EUR/osoba v biznis triede (28.01.-11.02.2018 / pri dvoch cestujúcich)
Praha – Bangkok za 27284 CZK/osoba v biznis triede (28.01.-11.02.2018 / na webe QR)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom možno vyriešiť využitím pohodlných (a ekonomicky dostupných) diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje i cenovo prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Rušný Bangkok

Nikdy nespiaci vyše 8-miliónový Bangkok sa rozperestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s mohutnými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, výbornú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň i autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Legendárny Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovaného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k návšteve mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne i celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne natrafíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0