VLetenky

Thajsko s Qatar Airways od 465 EUR

Ko Khao Phing Kan
Dvojičky Ko Khao Phing Kan (James Bond Island) a Ko Tapu (foto: Joan Campderrós-i-Canas/Flickr)

Pokiaľ by ste radi podnikli návštevu znamenitého Thajského kráľovstva (aj v priebehu Vianoc), mohla by Vám padnúť vhod ponuka Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Bangkoku sa dajú kúpiť za 465 EUR s odletom zo zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 6. novembra 2014 do 30. júna 2015 (s výnimkou blackoutu 17.12.-23.12.2014, 02.01.-11.01.2015, 26.03.-02.04.2015 a 06.04.-13.04.2015), min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 10. novembra. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete (s odletmi) v období od (konca) novembra 2014 do (začiatku) júna 2015 (okrem spomínaných vylúčených období).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Thajska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 11. decembra a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 29. decembra 2014.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bangkok za 465 EUR (11.12.-29.12.2014)
Budapešť – Bangkok za 472 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Bangkok za 476 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bangkok za 13197 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky veľmi dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Rušný Bangkok

Nikdy nespiaci vyše 8-miliónový Bangkok sa rozkladá v delte gigantickej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov obyvateľov. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s mohutnými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovskými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, tradičné thajské chrámy “waty”, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a veľmi obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne aj autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom). Samotné Chiang Mai, najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Preslávený Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položenom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fantastickej okolitej krasovej oblasti). Na najatraktívnejšie pláže v okolí Phuketu zrejme natrafíte vo vychýrenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie docestujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0