VLetenky

Thajsko s Qatar Airways od 425 EUR

Ko Racha
Čarokrásny tropický ostrov Raya Island v blízkosti Phuketu (foto: Aziz J.Hayat/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste radi zavítali na návštevu grandiózneho Thajského kráľovstva, mohla by Vám padnúť vhod ponuka 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do nikdy neutíchajúcej thajskej metropoly Bangkok sa dajú kúpiť za 315 GBP (alebo v prepočte cca 425 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú cesty od 18. februára do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-13.04. a 27.06.-20.07.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od apríla do decembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 22. apríla a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 5. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bangkok za 315 GBP (22.04.-05.05.2015)
Budapešť – Bangkok za 135200 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Bangkok za 440 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Bangkok za 446 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Bangkok za 451 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bangkok za 12602 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky veľmi dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nikdy nespiaci vyše 8-miliónový Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovitými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a veľmi populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň i autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Svetoznámy Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovanom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najatraktívnejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne naďabíte vo vychatenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0