VLetenky

Thajsko s Qatar Airways od 423 EUR

Ko Phangan
Tropický ostrov Ko Phangan (foto: Christian Fernandez Gamio/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ak by ste radi zamierili na návštevu Thajského kráľovstva (aj počas letných prázdnin), mohol by sa Vám hodiť tarif 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do nikdy neutíchajúcej thajskej metropoly Bangkok sú v predaji za 423 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty od 30. apríla do 10. decembra 2016, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. od mája do decembra 2016 vrátane letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 26. júla a návrat z Bangkoku (BKK) do Viedne (VIE) dňa 9. augusta 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bangkok – Viedeň za 423 EUR (26.07.-09.08.2016)
Budapešť – Bangkok – Viedeň za 446 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bangkok – Viedeň za 11984 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje i cenovo prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nikdy nespiaci vyše 8-miliónový Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovitými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, excelentnú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň i autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Legendárny Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovanom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne i celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne naďabíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0