VLetenky

Thajsko s Qatar Airways od 356 EUR

Ko Samui
Fotogenická Mae Nam Beach na tropickom ostrove Ko Samui (foto: Bastian Stein/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľom mieriacim na návštevu krajiny úsmevov by mohla padnúť vhod ponuka najlepšej svetovej aerolinky (podľa Skytrax) – Qatar Airways z aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Bangkoku sú v predaji za 356 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Na ostrov Phuketu (v oblasti Andamanského mora) doletíte za 476 EUR, do prímorského Krabi za 529 EUR a na súostrovie Ko Samui (v Thajskom zálive) za 576 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty od 19. januára do 15. decembra 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 17. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete (v závislosti od zvoleného routingu) v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v období od marca do novembra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. mája a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 18. mája 2016 (za 356 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky môže byť odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 4. mája a návrat z thajského ostrova Phuket (HKT) dňa 20. mája 2016 (za 476 EUR).

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) dňa 4. mája a návrat z Krabi (KBV) dňa 18. mája 2016 (za 529 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bangkok za 345 EUR (04.05.-18.05.2016)
Budapešť – Bangkok za 114900 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Bangkok za 378 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bangkok za 10122 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Phuket za 476 EUR (04.05.-20.05.2016)
Budapešť – Krabi za 529 EUR (04.05.-18.05.2016)
Budapešť – Ko Samui za 576 EUR (04.05.-18.05.2016)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte šancu vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky vcelku dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje i cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nesmierne rušný a nikdy neutíchajúci (vyše 8-miliónový) Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickkými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovitými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a vskutku populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň aj autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Legendárny Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovaného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšej pláže v okolí Phuketu pravdepodobne naďabíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0