VLetenky

Thajsko s Qatar Airways od 345 EUR

Ko Phi Phi
Fotogenická Maya Bay na tropickom ostrove Ko Phi Phi (foto: Cybercap/Flickr/CC BY-SA 3.0)

Cestovateľom smerujúcim na návštevu krajiny úsmevov by sa mohla hodiť ponuka najlepšej svetovej aerolínie (podľa Skytrax) – Qatar Airways z aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti a z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Bangkoku sa dajú kúpiť za 345 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu, resp. za 401 EUR pri odlete z viedenského letiska. V cene 448 EUR doletíte z maďarskej Budapešti na juhothajský ostrov Phuket.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty od 15. januára do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 6. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v období od februára do júna2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 7. marca a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 21. marca 2016 (za 345 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. marca a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 21. marca 2016 (za 401 EUR).

Iný príklad rezervácie letenky nech bude napr. odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 7. marca a návrat z thajského ostrova Phuket (HKT) dňa 21. marca 2016 (za 448 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bangkok za 345 EUR (07.03.-21.03.2016)
Budapešť – Bangkok za 350 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Bangkok za 366 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bangkok za 9848 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Bangkok za 401 EUR (07.03.-21.03.2016)
Viedeň – Bangkok za 407 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Bangkok za 423 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Bangkok za 11387 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Phuket za 448 EUR (07.03.-21.03.2016)
Budapešť – Phuket za 455 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Phuket za 471 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Phuket za 12682 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte možnosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky celkom dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Rušný Bangkok

Nesmierne rušný a nikdy nespiaci (viac ako 8-miliónový) Bangkok sa rozkladá v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov ľudí. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s obrovitými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, výbornú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a vskutku obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne i autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Preslávený Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položeného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke výnimočne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne i celej fantastickej okolitej krasovej oblasti). Na najpútavejšie pláže v okolí Phuketu zrejme natrafíte vo vychýrenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie docestujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0