VLetenky

Thajsko s Niki od 425 EUR

Ko Phangan
Tropický ostrov Ko Phangan v Thajskom zálive (foto: Sergey Zhatchenko/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na prvý pohľad všedná ponuka do Thajska od leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerským Etihad Airways (s odletom z Viedne) poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov dostupnosťou aj v priebehu letných prázdnin a stredoeurópskej zimy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do nikdy neutíchajúcej thajskej metropoly Bangkok sa predávajú za 425 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 12.07.-14.12.2016 a 01.01.-31.03.2017 (s ukončením ciest do 7. apríla 2017), min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 3. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (s výnimkou blackoutu pre odlety počas “zimných sviatkov”).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 13. júla a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 24. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bangkok za 425 EUR (13.07.-24.07.2016)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte možnosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje i cenovo prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nikdy nespiaci vyše 8-miliónový Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a mohutnými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, výbornú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň i autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vypravte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Svetoznámy Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovanom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne i celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne narazíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0