VLetenky

Thajsko s KLM od 446 EUR

Chumphon
Thajský národný park Mu Ko Chumphon (foto: Kosin Sukhum/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Do krajiny úsmevov máte možnosť vyraziť aj zo slovenských Košíc pri využití ponuky spoločnosti KLM v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do thajského hlavného mesta Bangkok sa dajú kúpiť za 446 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 05.01.-30.06 a 12.07.-10.12.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 26. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Letenky v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku mája do polovice júna a v priebehu septembra 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech bude napr. odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 4. mája a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 17. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Košice – Bangkok za 446 EUR (04.05.-17.05.2017)
Košice – Bangkok za 461 EUR (rezervácia v AJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky vcelku dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje i cenovo prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Rušný Bangkok

Nesmierne pulzujúci a nikdy neutíchajúci (vyše 8-miliónový) Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s obrovskými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte skvelý Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a vskutku populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň aj autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Legendárny Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovaného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom na prehliadku mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne naďabíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0