VLetenky

Thajsko s Flydubai od 443 EUR

Ko Phi Phi
Malebné tropické súostrovie Ko Phi Phi na juhozápade Thajska (foto: Eulinky/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet do Thajského kráľovstva (v priebehu hlavnej cestovateľskej sezóny) sa snaží podnietiť aj ponuka leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom z Prahy a z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Bangkoku kúpite za 11990 CZK (alebo cca 443 EUR) s odletom z pražského leteckého prístavu. V cene 486 EUR možno letieť aj z bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 29. novembra 2016 do 25. marca 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca novembra do polovice decembra 2016 a od konca januára do polovice marca 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky do Thajska nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 29. novembra a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 13. decembra 2016 (za 443 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 29. novembra a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 13. decembra 2016 (za 486 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Bangkok za 11990 CZK (29.11.-13.12.2016)
Bratislava – Bangkok za 486 EUR (29.11.-13.12.2016)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte možnosť vyriešiť využitím pohodlných (a ekonomicky dostupných) diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Rušný Bangkok

Nikdy neutíchajúci viac ako 8-miliónový Bangkok sa rozkladá v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov ľudí. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s mohutnými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne aj autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Preslávený Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položeného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke výnimočne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fantastickej okolitej krasovej oblasti). Na najpútavejšie pláže v okolí Phuketu zrejme naďabíte vo vychýrenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie docestujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0