VLetenky

Thajsko s Flydubai od 434 EUR

Ko Kut
Grandiózny tropický Koh Kood, najvýchodnejší ostrov Thajska (foto: shubina_ka210/Pixabay/CC0)

Na výpravu do Thajského kráľovstva (aj v priebehu miestnej hlavnej cestovateľskej sezóny) sa snaží podnietiť i ponuka leteckej spoločnosti Flydubai s odletom z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do thajského hlavného mesta Bangkok kúpite za 434 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude bezplatné prihlásenie do programu aerolínie pod názvom „OPEN“, ktorého členovia majú aktuálne malú zľavu na vybraných letoch Flydubai.

Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku novembra 2017 do konca mája 2018 s výnimkou “zimných sviatkov”).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Thajska môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 13. februára a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 20. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Bangkok za 434 EUR pre členov “OPEN” (13.02.-20.02.2018 / 453 EUR pred zľavou)
Bratislava – Bangkok za 438 EUR pre členov “OPEN” (21.11.-05.12.2017 / 457 EUR pred zľavou)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemná doprava medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom sa dá vyriešiť využitím pohodlných (a ekonomicky dostupných) diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Rušný Bangkok

Nikdy neutíchajúci viac ako 8-miliónový Bangkok sa rozkladá v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov ľudí. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s mohutnými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne aj autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Preslávený Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položeného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k návšteve výnimočne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fantastickej okolitej krasovej oblasti). Na najpútavejšie pláže v okolí Phuketu zrejme naďabíte vo vychýrenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie docestujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0