VLetenky

Thajsko s Etihad Airways od 445 EUR

Ko Samui
Obdivuhodné thajské tropické súostrovie Ko Samui (foto: Web Design Samui/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovateľom mieriacim na mimosezónnu návštevu Thajska (alebo na prehliadku východného pobrežia v hlavnej sezóne) by sa mohla hodiť ponuka Etihad Airways (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do thajského hlavného mesta Bangkok máte šancu kúpiť za 445 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. apríla do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 29. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas druhého kvartálu roku 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Thajska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 30. júna a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 16. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bangkok za 445 EUR (30.06.-16.07.2016)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte možnosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky celkom dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nesmierne rušný a nikdy nespiaci (viac ako 8-miliónový) Bangkok sa rozkladá v delte gigantickej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s obrovitými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, výbornú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a vskutku obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne i autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Pokiaľ už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Legendárny Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položeného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom na prehliadku výnimočne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne i celej fantatickej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšie pláže v okolí Phuketu zrejme natrafíte vo vychýrenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie docestujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0