VLetenky

Thajsko s Etihad Airways od 422 EUR

Ko Phangan
Panorámy tropického ostrova Ko Phangan (foto: Sergey Zhatchenko/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovateľom smerujúcim na mimosezónnu návštevu Thajska (alebo na prehliadku východného pobrežia v hlavnej sezóne) by mohla padnúť vhod ponuka Etihad Airways (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do nikdy nespiacej thajskej metropoly Bangkok sa predávajú za 422 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty do 30. novembra 2016 (s výnimkou odletov v čase 01.07.-15.08.2016 / návratov v dobe 20.08.-07.10.2016), min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 10. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája/júna 2016 (a za príplatok aj v jesennom období).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Thajska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. júna a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 15. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bangkok za 422 EUR (01.06.-15.06.2016)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte šancu vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa núka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme vcelku spoľahlivo funguje aj cenovo prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Rušný Bangkok

Nikdy neutíchajúci viac ako 8-miliónový Bangkok sa rozkladá v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije zhruba 15 miliónov ľudí. Populárna backpackerská oblasť Khao San Road, situovaná v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s obrovitými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a gigantickými obchodnými centrami. Určite nevynechajte skvelý Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či úžasné plávajúce nočné trhy.

Severná partia Thajského kráľovstva

Ak pred prekrásnymi a obľúbenými plážami južného Thajska preferujete hornatejší a súčasne aj autentickejší a trošku menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vydajte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai doputujete pohodlnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s nádhernými chrámami (watmi). Ak už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vybrať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, dožičte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite zdolaním najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná časť Thajska

Preslávený Phuket Vás očakáva na juhovýchode rovnomenného ostrova, položenom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke výnimočného krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s príťažlivými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fantastickej okolitej krasovej oblasti). Na najpútavejšie pláže v okolí Phuketu zrejme natrafíte vo vychýrenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie docestujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

0