VLetenky

Thajsko s Air France od 441 EUR

Phuket
Grandiózne prímorské scenérie na ostrove Phuket (foto: Uspbart/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovateľom mieriacim na návštevu Thajského kráľovstva (na začiatku hlavnej sezóny) by mohla padnúť vhod ponuka spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Bangkoku sú v predaji za 441 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. novembra do 23. decembra 2015, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) na konci novembra a začiatku decembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Thajska môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 26. novembra a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 9. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bangkok za 441 EUR (26.11.-09.12.2015)
Budapešť – Bangkok za 455 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Bangkok za 460 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bangkok za 12377 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky vcelku dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Nesmierne rušný a nikdy nespiaci (vyše 8-miliónový) Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovskými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a veľmi populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň aj autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Svetoznámy Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovanom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najlákavejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne naďabíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

Ubytovanie

Pokiaľ sa rozhodnete po prílete do “krajiny úsmevov” nejaký čas stráviť v nikdy neutíchajúcom Bangkoku a nocľah si zabezpečiť v predstihu, vo všeobecnosti najširšia ponuka cenovo najdostupnejšieho ubytovania býva v oblasti Khao San Road. V rámci aktuálneho cestovného obdobia zaplatíte v tejto lokalite za noc v hoteli v 2-lôžkovej klimatizovanej izbe s vlastnou kúpeľňou a s raňajkami okolo 13 EUR (pri požití promo kódu “VLETENKY13” na doleuvedenom odkaze).

Odkaz na rezerváciu ubytovania
Hotel v Bangkoku za 13 EUR (2-lôžková izba s kúpeľňou a raňajkami / s promokódom “VLETENKY13”)

0