VLetenky

Thajsko s Air China od 395 EUR

Bangkok
Panoráma Bangkoku z Baiyoke Tower II (foto: Mathias Krumbholz/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovateľom mieriacim na návštevu krajiny úsmevov (na konci miestnej sezóny) by mohol padnúť vhod tarif leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do (nikdy neutíchajúcej) thajskej metropoly Bangkok sa predávajú za 395 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 11.11.-16.12.2015, 28.12.2015-19.03.2016 (s ukončením ciest do 26. marca 2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve ku koncu hlavej cestovateľskej sezóny – t.j. predovšetkým s odletom v priebehu februára a marca 2016 / s návratom v marci 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Thajska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 29. februára a návrat z Bangkoku (BKK) do Viedne (VIE) dňa 17. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bangkok – Viedeň za 395 EUR (29.02.-17.03.2016)
Budapešť – Bangkok – Viedeň za 418 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bangkok – Viedeň za 11261 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte príležitosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky vcelku dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje i cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

Thajsko

Pulzujúci Bangkok

Neskutočne rušný a nikdy nespiaci (vyše 8-miliónový) Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovitými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, vynikajúcu miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a vskutku populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň aj autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže popýšiť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trošku presýtení, skúste sa vydať na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Svetoznámy Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovaného v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke mimoriadne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najatraktívnejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne narazíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom “songthaew”.

0