VLetenky

Thajsko s Aeroflotom od 357 EUR

Maya Beach
Preslávená Maya Bay na obľúbenom ostrove Ko Phi Phi (foto: Mark Fischer/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak by ste radi zavítali na návštevu Thajského kráľovstva, mohla by Vám padnúť vhod ponuka Aeroflotu z leteckej aliancie Sky Team pri využití kurzu ruského rubľa (s odletom z Budapešti a z Viedne).

Spiatočné letenky do thajského Bangkoku sa dajú kúpiť za 32703 RUB (alebo v prepočte cca 357) EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Pri odlete z viedenského leteckého prístavu zaplatíte 35403 RUB (asi 387 EUR). V cene 37703 RUB (okolo 412 EUR) máte príležitosť letieť do juhothajského Phuketu opäť z maďarskej Budapešti.

Tarifné podmienky stanovujú cesty do 28. marca 2015, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu (resp. ukončenie ciest) do 28.03.2015 a predaj do 20. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas marca 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 3. marca a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 17. marca 2015 (za 32703 RUB).

Alternatívou rezervácie letenky do Thajska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. marca a návrat z thajského Bangkoku (BKK) dňa 17. marca 2015 (za 35403 RUB).

Príkladom rezervácie letenky do južného Thajska nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. marca a návrat z thajského Phuketu (HKT) dňa 17. marca 2015 (za 37703 RUBR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bangkok za 32703 RUB (03.03.-17.03.2015)
Viedeň – Bangkok za 35403 RUB (03.03.-17.03.2015)
Budapešť – Phuket za 37703 RUB (03.03.-17.03.2015)

Thajsko

Rušný Bangkok

Nikdy neutíchajúci vyše 8-miliónový Bangkok sa rozprestiera v delte mohutnej rieky Chao Phraya. V jeho širšej aglomerácii, resp. metropolitnej oblasti žije približne 15 miliónov ľudí. Obľúbená backpackerská oblasť Khao San Road, položená v centre mesta neďaleko Chao Phraya, ostro kontrastuje s ultramodernou štvrťou Sukhkumvit s gigantickými výškovými budovami, luxusnými hotelmi a obrovskými obchodnými centrami. Istotne nevynechajte úžasný Kráľovský palác, excelentnú miestnu kuchyňu, hriešny a vyzývavý Patpong či skvelé plávajúce nočné trhy.

Severná časť Thajského kráľovstva

Pokiaľ pred nádhernými a veľmi populárnymi plážami južného Thajska preferujete hornatejší a zároveň aj autentickejší a trochu menej navštevovaný sever (v porovnaní s juhom), vyberte sa do “severského” centra Chiang Mai. Z Bangkoku do Chiang Mai docestujete pohodlnými lacnými autobusmi či spoľahlivou železničnou dopravou (v ideálnom prípade nočným vlakom).

Chiang Mai – najľudnatejšie mesto thajského severu, sa môže pochváliť pozoruhodným historickým centrom s prekrásnymi chrámami (watmi). Ak už budete watmi trochu presýtení, skúste sa vypraviť na trek v džungli (na slonoch), pozrite si dažďový prales z výšky ako súčasť “Canopy Walk” alebo si zalietajte na lanách v rámci tzv. “Flight of The Gibbon”, doprajte si plavbu po rieke Ping či rafting na divokej vode a pobyt na severe zakončite pokorením najvyššieho vrchu Thajska Doi Inthaon (2565 m).

Južná partia Thajska

Svetoznámy Phuket Vás čaká na juhovýchode rovnomenného ostrova, situovanom v Andamanskom mori (neveľmi vzdialeného od pevniny). Môže byť východiskovým bodom k prehliadke výnimočne krásneho ostrova Ko Phi Phi či neďalekého Krabi s pôvabnými plážovými scenériami v Ao Nang či Railay Beach (a prípadne aj celej fascinujúcej okolitej krasovej oblasti). Na najatraktívnejšie pláže v okolí Phuketu pravdepodobne naďabíte vo vychytenom Patongu, kam z centra mesta najekonomickejšie doputujete obligátnym miestnym dopravným prostriedkom zvaným “songthaew”.

Doprava medzi Bangkokom a juhom krajiny

Pozemnú dopravu medzi thajským hlavným mestom Bangkok a juhom máte možnosť vyriešiť využitím pohodlných a ekonomicky veľmi dostupných diaľkových autobusov. Ako ďalšia varianta sa ponúka cesta z Bangkoku železničnou dopravou (časovo efektívnym nočným vlakom) s následným presunom autobusom zo Surat Thani do Phuketu/Krabi (loďou do Ko Samui), atď. Medzi týmito lokalitami samozrejme celkom spoľahlivo funguje aj cenovo veľmi prijateľná letecká doprava.

0