VLetenky

Texas s Turkish Airlines od 466 EUR

Big Bend National Park
Fotogenický Santa Elena Canyon v Big Bend National Park (foto: Tycho Moon/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Lákavá príležitosť na spoznávanie (nielen) južanského Texasu sa črtá zásluhou najlepšej európskej aerolinky – leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do texaského veľkomesta Houston kúpite za 466 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. októbra 2015 do 15. marca 2016 (s výnimkou blackoutu pre odlety v dobe 23.12.-31.12.2015 a návraty v čase 01.01.-10.01.2016), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 15. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného obdobia platnosti tarifu (od jesene 2015 až do jari 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Texasu môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 3. októbra a návrat z amerického Houstonu (IAH) dňa 17. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Houston za 466 EUR (03.10.-17.10.2015)
Budapešť – Houston za 482 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Houston za 487 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Houston za 13081 CZK (rezervácia v ČJ)

Texas

Grandiózny Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia viac ako 268 tisíc km²) a zároveň i druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov takmer 26,5 milióna). Jeho prehliadku skúste spojiť s návštevou nemenej pútavého neďalekého Mexika.

Famózne mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť pulzujúce texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako rušný Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), výborný Austin (administratívne centrum Texasu) či dramatické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto špeciality nájdete v preslávenom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Atraktívne prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri putovaní po drsnom južanskom Texase určite neobíďte severozápadnú časť tohto magického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s vynijaúcim The Panhandle Plains, naďabíte juhovýchodne od mesta Amarillo na úžasný Palo Duro Canyon (s fascinujúcim skalným útvarom nazývaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za legendárnym Grand Canyon) sa môže popýšiť dĺžkou skoro 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou asi 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Impresívny Big Bend National Park

Príjemne prekvapí i nesmierne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás očakáva v juhozápadnej časti Texasu v nehostinnej púšti s názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, ktoré vytvára rieka Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, pôsobivého vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si aj za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí aj svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Prevažná časť spomínaných cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri nákupe v dostatočnom predstihu).

0