VLetenky

Texas s Turkish Airlines od 207 EUR

Houston
Pohľad na večernú “skyline” amerického veľkomesta Houston (foto: eflon/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do drsného južanského Texasu láka (predovšetkým) skúsenejších cestovateľov zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do texaského veľkomesta Houston sa dajú kúpiť za 207 EUR s odletom z gréckych Atén a návratom do bieloruského Minsku. (V cene 186 EUR možno zvoliť návrat z New Yorku).

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú odlety v čase 04.03.-30.06. a 19.09.-30.09.2016, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletom) od konca marca do konca júna a počas druhej polovice septembra 2016.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky do Texasu nech poslúži odlet z Atén (ATH) dňa 3. mája s návratom z Houstonu (IAH) do Minsku (MSQ) dňa 17. mája 2016 (za 207 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Atén (ATH) do Houstonu (IAH) dňa 7. mája s návratom z New Yorku (NYC) do Minsku (MSQ) dňa 21. mája 2016 (za 186 EUR).

Rezervácia letenky:
Atény – Houston – Minsk za 207 EUR (03.05.-17.05.2016)
Atény – Houston – Minsk za 227 EUR (rezervácia v SJ)
Atény – Houston – Minsk za 6055 CZK (rezervácia v ČJ)

Atény – Houston, New York – Minsk za 186 EUR (07.05.-21.05.2016)

Doprava po Európe

Letecký prískok do Grécka

Do Atén docestujete s leteckou spoločnosťou Ryanair z Bratislavy alebo z Budapešti (prípadne s Aegean Airlines z Viedne, z Budapešti či z Prahy).

Doprava do/z Bieloruska

Positioning flights z Bieloruska možno zrealizovať s leteckou spoločnosťou Air Baltic do Viedne, do Budapešti a do Prahy, resp. s Belaviou (BY) do Budapešti a do Prahy. Ďalšou variantou môže byť železničné spojenie (nočný vlak) na trase (Petrohrad/Moskva – ) Minsk – Brest – Katovice – Bohumín – Ostrava – Praha (EN 404 Vltava/612). Hodiť by sa mohlo aj spojenie autobusovej spoločnosti Lux Express s trasovaním Minsk – Varšava – Bratislava (od 26 EUR). Spiatočný let z USA do Európy však eventuálne možno ukončiť (za istých podmienok) predčasne už v Istanbule (pri vynechaní posledného segmentu IST-MSQ).

Texas

Grandiózny Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia viac ako 268 tisíc km²) a súčasne aj druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov skoro 26,5 milióna). Jeho návštevu skúste spojiť s prehliadkou nemenej atraktívneho neďalekého Mexika.

Znamenitá mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť rušné texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako pulzujúci Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), vynikajúci Austin (administratívne centrum Texasu) či magické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto špeciality nájdete v preslávenom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Pútavé prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri spoznávaní drsného južanského Texasu istotne nevynechajte severozápadnú partiu tohto dramatického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s výborným The Panhandle Plains, natrafíte juhovýchodne od mesta Amarillo na skvelý Palo Duro Canyon (s fantastickým skalným útvarom zvaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za legendárnym Grand Canyon) sa môže pochváliť dĺžkou takmer 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou cca 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Pôsobivý Big Bend National Park

Príjemne prekvapí i nesmierne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás čaká v juhozápadnej časti Texasu v nehostinnej púšti pod názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, tvoreným riekou Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, impresívneho vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si aj za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí aj svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Väčšina spomínaných cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri nákupe v dostatočnom predstihu).

0