VLetenky

Texas s KLM od 344 EUR

Port Isabel
Mexický záliv – Port Isabel v blízkosti South Padre Island (foto: Vince Smith/Flickr/CC BY 2.0)

Lákavá príležitosť na spoznávanie (nielen) južanského Texasu sa črtá zásluhou Air France-KLM v spolupráci s partnerskými Delta Air Lines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do texaského veľkomesta Houston (na juhu USA) sa predávajú za 344 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. septembra 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku septembra 2018 do začiatku apríla 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Texasu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. septembra a návrat z amerického Houstonu (IAH) dňa 19. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Houston za 344 EUR (05.09.-19.09.2018)

VIE-IAH
Viedeň, Rakúsko – Houston, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Texas

Grandiózny Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia viac ako 268 tisíc km²) a súčasne aj druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov skoro 26,5 milióna). Jeho návštevu skúste spojiť s prehliadkou nemenej lákavého neďalekého Mexika.

Znamenité mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť rušné texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako puzlzjúci Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), vynikajúci Austin (administratívne centrum Texasu) či magické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto špeciality nájdete v legendárnom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Pútavé prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri putovaní po drsnom južanskom Texase istotne nevynechajte severozápadnú partiu tohto dramatického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s výborným The Panhandle Plains, natrafíte juhovýchodne od mesta Amarillo na skvelý Palo Duro Canyon (s fantastickým skalným útvarom zvaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za presláveným Grand Canyon) sa môže pochváliť dĺžkou skoro 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou cca 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Pôsobivý Big Bend National Park

Príjemne prekvapí i nesmierne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás čaká v juhozápadnej časti Texasu v nehostinnej púšti pod názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, tvoreným riekou Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, impresívneho vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si i za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí i svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Väčšina spomínaných cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri kúpe v dostatočnom predstihu).

0