VLetenky

Texas s Finnair od 345 EUR

Rio Grande
Fotogenický národný park Big Bend National Park na juhozápade Texasu (foto: 12019/Pixabay/CC0)

Lákavá príležitosť na spoznávanie (nielen) južanského Texasu sa črtá vďaka spoločnosti Finnair v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do texaského hlavného mesta Austin sa predávajú za 345 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 20. augusta 2018 do 31. marca 2019, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku septembra 2018 do konca marca 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Texasu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 30. októbra a návrat z amerického Austinu (AUS) dňa 13. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Austin za 345 EUR (30.10.-13.11.2018)

VIE-AUS
Viedeň, Rakúsko – Austin, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Texas

Grandiózny Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia vyše 268 tisíc km²) a zároveň i druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov takmer 26,5 milióna). Jeho návštevu skúste spojiť s prehliadkou nemenej pútavého neďalekého Mexika.

Famózne mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť pulzujúce texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako rušný Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), výborný Austin (administratívne centrum Texasu) či dramatické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto pozoruhodnosti nájdete v preslávenom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Atraktívne prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri putovaní po drsnom južanskom Texase určite neobíďte severozápadnú časť tohto magického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s vynikajúcim The Panhandle Plains, naďabíte juhovýchodne od mesta Amarillo na úžasný Palo Duro Canyon (s fascinujúcim skalným útvarom zvaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za legendárnym Grand Canyon) sa môže popýšiť dĺžkou skoro 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou cca 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Impresívny Big Bend National Park

Príjemne prekvapí aj neskutočne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás očakáva v juhozápadnej partii Texasu v nehostinnej púšti s názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, vytvoreným riekou Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, pôsobivého vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si i za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí aj svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Väčšina spomenutých cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri nákupe v dostatočnom predstihu).

0