VLetenky

Texas s Finnair od 267 EUR

Rio Grande
Rio Grande a Big Bend National Park na juhozápade “Lone Star State” (foto: 12019/Pixabay/CC0)

Lákavá možnosť na objavovanie (nielen) južanského Texasu sa črtá zásluhou leteckého dopravcu Finnair v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do texaského hlavného mesta Austin sú v predaji za 267 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 19.09.-11.12., 27.12.2018-04.04.2019 a 25.04.-27.06.2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Texasu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra a návrat z amerického Austinu (AUS) dňa 23. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Austin za 267 EUR (04.11.-23.11.2018)

VIE-AUS
Viedeň, Rakúsko – Austin, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Texas

Grandiózny Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia viac ako 268 tisíc km²) a súčasne aj druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov skoro 26,5 milióna). Jeho návštevu skúste spojiť s prehliadkou nemenej lákavého neďalekého Mexika.

Znamenité mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť rušné texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako rušný Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), vynikajúci Austin (administratívne centrum Texasu) či magické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto špeciality nájdete v legendárnom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Pútavé prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri putovaní po drsnom južanskom Texase určite nevynechajte severozápadnú partiu tohto dramatického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s výborným The Panhandle Plains, natrafíte juhovýchodne od mesta Amarillo na skvelý Palo Duro Canyon (s fantastickým skalným útvarom zvaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za presláveným Grand Canyon) sa môže pochváliť dĺžkou skoro 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou cca 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Pôsobivý Big Bend National Park

Príjemne prekvapí i nesmierne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás čaká v juhozápadnej časti Texasu v nehostinnej púšti pod názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, tvoreným riekou Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, impresívneho vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si aj za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí i svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Väčšina spomenutých cestovateľských cieľov bude ľahko prístupná priamymi spojmi nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri kúpe v dostatočnom predstihu).

0