VLetenky

Texas s British Airways od 401 EUR

Big Bend National Park
Santa Elena Canyon v národnom parku Big Bend N.P. (foto: Robert Hensley/Flickr/CC BY 2.0)

Atraktívna šanca na spoznávanie (nielen) južanského Texasu aj počas letných prázdnin sa naskytá vďaka spoločnosti British Airways v spolupráci s partnerskými American Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do texaskej metropoly Dallas kúpite za 401 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. V cene 309 EUR si možno vybrať ako príletové letisko Mníchov.

Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v dobe od januára do novembra 2015 (vrátane cestovateľsky exponovaného obdobia letných prázdnin).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Texasu nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 8. júla a návrat z texaského letiska Dallas-Fort Worth (DFW) dňa 22. júla 2015 (za 401 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 8. júla a návrat z amerického letiska Dallas-Fort Worth (DFW) do Mníchova (MUC) dňa 22. júla 2015 (za 309 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Dallas za 401 EUR (08.07.-22.07.2015)
Viedeň – Dallas za 401 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Dallas za 417 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Dallas za 11673 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Dallas – Mníchov za 309 EUR (08.07.-22.07.2015)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Mníchova (a naopak) máte príležitosť využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými frekvenciami), ekonomickejšou alternatívou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalšou variantou bude použitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na weboch nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Texas

Pozoruhodný Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia vyše 268 tisíc km²) a súčasne aj druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov skoro 26,5 milióna). Jeho prehliadku skúste spojiť s návštevou nemenej lákavého neďalekého Mexika.

Znamenité mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť rušné texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako pulzujúci Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), vynikajúci Austin (administratívne centrum Texasu) či magické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto pozoruhodnosti nájdete v legendárnom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Pútavé prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri potulkách po drsnom južanskom Texase istotne nevynechajte severozápadnú partiu tohto dramatického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s výbornými The Panhandle Plains, natrafíte juhovýchodne od mesta Amarillo na skvelý Palo Duro Canyon (s fantastickým skalným útvarom zvaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za presláveným Grand Canyon) sa môže pochváliť dĺžkou temer 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou asi 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Pôsobivý Big Bend National Park

Príjemne prekvapí aj neskutočne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás čaká v juhozápadnej časti Texasu v nehostinnej púšti pod názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, ktoré tvorí rieka Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, impresívneho vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si aj za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí i svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Prevažná časť spomínaných cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi low costového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri nákupe v dostatočnom predstihu).

0