VLetenky

Texas s British Airways od 368 EUR

Houston
Večerná panoráma amerického veľkomesta Houston (foto: 1Droid JamLos/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Lákavá šanca na spoznávanie (nielen) južanského Texasu sa črtá zásluhou British Airways v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do texaského veľkomesta Houston (na juhu USA) sú v predaji za 368 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 11.02.-22.03. a 01.04.-22.06.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 12. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v čase od polovice februára do konca júna 2016 (s výnimkou veľkonočného blackoutu).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Texasu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. júna a návrat z amerického Houstonu (IAH) dňa 6. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Houston za 368 EUR (22.06.-06.07.2016)
Viedeň – Houston za 378 EUR (rezervácia na webe dopravcu / manuálne zadanie)
Viedeň – Houston za 394 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Houston za 10581 CZK (rezervácia v ČJ)

Texas

Obdivuhodný Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia vyše 268 tisíc km²) a zároveň i druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov takmer 26,5 milióna). Jeho návštevu skúste spojiť s prehliadkou nemenej pútavého neďalekého Mexika.

Famózne mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť pulzujúce texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako rušný Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), výborný Austin (administratívne centrum Texasu) či dramatické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto pozoruhodnosti nájdete v legendárnom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Atraktívne prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri putovaní po drsnom južanskom Texase určite neobíďte severozápadnú časť tohto magického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s vynikajúcim The Panhandle Plains, naďabíte juhovýchodne od mesta Amarillo na úžasný Palo Duro Canyon (s fascinujúcim skalným útvarom nazývaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za svetoznámym Grand Canyon) sa môže popýšiť dĺžkou skoro 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou cca 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Impresívny Big Bend National Park

Príjemne prekvapí aj neuveriteľne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás očakáva v juhozápadnej partii Texasu v nehostinnej púšti s názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, vytvoreným riekou Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, pôsobivého vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si aj za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí aj svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Väčšina spomínaných cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri nákupe v dostatočnom predstihu).

0