VLetenky

Texas s American Airlines od 460 EUR

Big Bend National Park
Grandiózny Santa Elena Canyon v Big Bend National Park (foto: daveynin/Flickr/CC BY 2.0)

Lákavá šanca na spoznávanie (nielen) južanského Texasu sa črtá zásluhou spoločnosti American Airlines v spolupráci s partnerskými British Airways z aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do texaského veľkomesta Houston sa dajú kúpiť za 460 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v dobe od 16. augusta 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od konca septembra 2015 do polovice júna 2016 (vrátane obdobia “zimných sviatkov”).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Texasu môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 26. septembra a návrat z amerického Houstonu (IAH) dňa 11. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Houston za 460 EUR (26.09.-11.10.2015)
Budapešť – Houston za 488 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Houston za 493 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Houston za 13088 CZK (rezervácia v ČJ)

Texas

Obdivuhodný Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia vyše 268 tisíc km²) a zároveň i druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov takmer 26,5 milióna). Jeho návštevu skúste spojiť s prehliadkou nemenej pútavého neďalekého Mexika.

Famózne mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť pulzujúce texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako rušný Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), výborný Austin (administratívne centrum Texasu) či dramatické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto pozoruhodnosti nájdete v preslávenom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Lákavé prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri putovaní po drsnom južanskom Texase určite neobíďte severozápadnú časť tohto magického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s vynikajúcim The Panhandle Plains, naďabíte juhovýchodne od mesta Amarillo na úžasný Palo Duro Canyon (s fascinujúcim skalným útvarom zvaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za legendárnym Grand Canyon) sa môže popýšiť dĺžkou skoro 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou asi 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Impresívny Big Bend National Park

Príjemne prekvapí aj nesmierne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás očakáva v juhozápadnej časti Texasu v nehostinnej púšti s názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, vytváranou riekou Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, pôsobivého vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si aj za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí aj svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Väčšina spomínaných cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri nákupe v dostatočnom predstihu).

0