VLetenky

Texas s American Airlines od 444 EUR

Big Bend National Park
Fotogenický Santa Elena Canyon v Big Bend National Park (foto: Tycho Moon/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pútavá šanca na spoznávanie (nielen) južanského Texasu sa naskytá vďaka spoločnosti American Airlines v spolupráci s partnerskými British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do texaského veľkomesta Houston sa dajú kúpiť za 444 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Za rovnakú sumu doletíte aj do texaského hlavného mesta Austin.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016 a 04.04.-22.04.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na začiatku zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Texasu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 31. októbra a návrat z amerického Houstonu (IAH) dňa 7. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Houston za 444 EUR (31.10.-07.11.2015)
Viedeň – Houston za 462 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Houston za 465 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Houston za 12882 CZK (rezervácia v ČJ)

Texas

Grandiózny Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia vyše 268 tisíc km²) a súčasne aj druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov skoro 26,5 milióna). Jeho prehliadku skúste spojiť s návštevou nemenej lákavého neďalekého Mexika.

Znamenité mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť rušné texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako pulzujúci Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), vynikajúci Austin (administratívne centrum Texasu) či magické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto špeciality nájdete v legendárnom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Atraktívne prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri putovaní po drsnom južanskom Texase istotne nevynechajte severozápadnú partiu tohto dramatického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s výborným The Panhandle Plains, natrafíte juhovýchodne od mesta Amarillo na skvelý Palo Duro Canyon (s fantastickým skalným útvarom zvaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za svetoznámym Grand Canyon) sa môže pochváliť dĺžkou takmer 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou asi 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Pôsobivý Big Bend National Park

Príjemne prekvapí aj neskutočne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás čaká v juhozápadnej partii Texasu v nehostinnej púšti pod názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, tvorenom riekou Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, impresívneho vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si aj za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí i svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Prevažná časť spomínaných cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi low costového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri nákupe v dostatočnom predstihu).

0