VLetenky

Texas s Air France od 412 EUR

Corpus Christi
Padre Island v blízkosti prímorského mesta Corpus Christi (foto: Daniel Lewis/Flickr/CC BY 2.0)

Lákavá príležitosť na spoznanie (nielen) južanského Texasu sa črtá zásluhou Air France-KLM v spolupráci s partnerskými Delta Air Lines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do texaského veľkomesta Houston (na juhu USA) sa predávajú za 412 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty do 22. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 23. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice januára do polky júna 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Texasu nech bude napr. byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 3. mája a návrat z amerického Houstonu (IAH) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Houston za 412 EUR (03.05.-17.05.2016)
Budapešť – Houston za 428 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Houston za 433 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Houston za 11643 CZK (rezervácia v ČJ)

Texas

Obdivuhodný Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia vyše 268 tisíc km²) a zároveň i druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov temer 26,5 milióna). Jeho návštevu skúste spojiť s prehliadkou nemenej pútavého neďalekého Mexika.

Famózne mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť pulzujúce texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako rušný Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), výborný Austin (administratívne centrum Texasu) či dramatické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto pozoruhodnosti nájdete v preslávenom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Atraktívne prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri putovaní po drsnom južanskom Texase určite neobíďte severozápadnú časť tohto magického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s vynikajúcim The Panhandle Plains, naďabíte juhovýchodne od mesta Amarillo na úžasný Palo Duro Canyon (s fascinujúcim skalným útvarom nazávaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za legendárnym Grand Canyon) sa môže popýšiť dĺžkou skoro 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou cca 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Impresívny Big Bend National Park

Príjemne prekvapí aj nesmierne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás očakáva v juhozápadnej partii Texasu v nehostinnej púšti s názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, vytváraným riekou Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, pôsobivého vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si i za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí aj svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Väčšina spomínaných cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri nákupe v dostatočnom predstihu).

0