VLetenky

Texas s Air France od 392 EUR

Big Bend National Park
Obdivuhodný Big Bend National Park v hraničnej oblasti s Mexikom (foto: Archbob/Pixabay/CC0)

Pútavá šanca na spoznávanie (nielen) južanského Texasu sa črtá zásluhou Air France-KLM v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do texaského veľkomesta Houston (na juhu USA) sú v predaji za 392 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 12. januára do 9. marca 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 25. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. s odletmi v uvedenom čase v priebehu prvého kvartálu roku 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Texasu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. marca a návrat z amerického Houstonu (IAH) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Houston za 392 EUR (01.03.-15.03.2016)
Viedeň – Houston za 410 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Houston za 415 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Houston za 11137 CZK (rezervácia v ČJ)

Texas

Grandiózny Texas na americkom juhozápade (s prezývkou Lone Star State) má status druhého najrozľahlejšieho štátu USA po Aljaške (s rozlohou územia viac ako 268 tisíc km²) a súčasne aj druhého najľudnatejšieho po Kalifornii (s počtom obyvateľov skoro 26,5 milióna). Jeho návštevu skúste spojiť s prehliadkou nemenej lákavého neďalekého Mexika.

Znamenité mestá Lone Star State

Nenechajte si ujsť rušné texaské veľkomestá – okrem samotného Houstonu (najľudnatejšieho sídla Texasu) ako pulzujúci Dallas (v metropolitnej oblasti Dallas-Fort Worth-Arlington), vynikajúci Austin (administratívne centrum Texasu) či magické San Antonio (necelých 200 km od mexickej hranice) – všetky tieto špeciality nájdete v legendárnom “Texaskom trojuholníku” (Texas Triangle).

Atraktívne prírodné scenérie v Palo Duro Canyon

Pri putovaní po drsnom južanskom Texase istotne nevynechajte severozápadnú partiu tohto dramatického amerického štátu. V oblasti, kde sa stretáva planina Llano Estacado (vybiehajúca zo susedného Nového Mexika) s výborným The Panhandle Plains, natrafíte juhovýchodne od mesta Amarillo na skvelý Palo Duro Canyon (s fantastickým skalným útvarom zvaným The Lighthouse). Tento druhý najväčší kaňon USA (hneď za presláveným Grand Canyon) sa môže pochváliť dĺžkou takmer 100 kilometrov, priemernou šírkou okolo 10 kilometrov (v najširších miestach až okolo 30 km) a priemernou hĺbkou cca 250 metrov (s maximálnou hĺbkou dosahujúcou asi 300 m).

Pôsobivý Big Bend National Park

Príjemne prekvapí i neskutočne fotogenický Big Bend National Park, ktorý Vás čaká v juhozápadnej časti Texasu v nehostinnej púšti pod názvom Chihuahua Desert v oblasti hraničného pásma s Mexikom, tvoreným riekou Rio Grande/Rio Bravo. Panoramatický výhľad na národný park si vychutnáte z jeho najvyššieho bodu, impresívneho vrcholu Emory Peak (2385 m).

Odskočíte si aj za jazzom do Louisiany?

Navštíviť sa nepochybne (nielen pre hudobných fajnšmekrov) oplatí i svetové hlavné mesto jazzu New Orleans v susednej Louisiane. Väčšina spomínaných cestovateľských cieľov bude ľahko dostupná priamymi spojmi low costového autobusového dopravcu Megabus (s cenami cestovných lístkov začínajúcimi od 1 USD pri kúpe v dostatočnom predstihu).

0