VLetenky

Tanzánske Kilimandžáro s KLM od 421 EUR

Kilimandžáro
„Strecha Afriky“ Kilimandžáro (5895 m) – Uhuru Peak (foto: africanaturaltours/Pixabay/CC0)

Prírodné poklady východoafrickej Tanzánie máte šancu poobjavovať v rámci ponuky spoločnosti KLM (Sky Team) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do tanzánskeho mesta Arusha sa dajú kúpiť za 421 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 29.08.-16.12.2021 a 10.01.-31.03.2022, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť predaja:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od septembra 2021 do marca 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Tanzánie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. septembra a návrat z tanzánskeho Arusha (ARK) dňa 3. októbra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Arusha za 421 EUR (19.09.-03.10.2021)

VIE-ARK
Viedeň, Rakúsko – Arusha, Tanzánia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tanzánia

Pre fanúšikov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani skvelý národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park sa zrejme zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fascinujúcej fauny dokáže ponúknuť.

Ak Vám bude v „pevninskej“ časti Tanzánie dlho, vyberte sa do jej fantastickej ostrovnej časti, kde Vás čaká úžasný Zanzibar s prekrásnymi plážovými scenériami Indického oceánu. Ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš zasiahnutý turistickým ruchom, skúste poobjavovať krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) patrí k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0