VLetenky

Tanzánia s Turkish Airlines od 413 EUR

Zanzibar
Grandiózne scenérie Indického oceánu tropického ostrova Zanzibar (foto: Roman Boed/Flickr/CC BY 2.0)

Neuveriteľné prírodné poklady famóznej východoafrickej Tanzánie máte šancu odhaliť s najlepšou európskou aerolíniou (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do Tanzánie kúpite za 413 EUR s odletom zo spomínaného pražského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v období od konca augusta 2015 do konca júna 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Tanzánie nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 28. augusta a návrat z tanzánskeho Dar es Salaam (DAR) dňa 11. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Dar es Salaam za 413 EUR (28.08.-11.09.2015)
Praha – Dar es Salaam za 437 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Dar es Salaam za 442 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Dar es Salaam za 11883 CZK (rezervácia v ČJ)

Tanzánia

Pre fanúšikov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom vzhliadnuť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani skvelý národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park sa zrejme zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fascinujúcej fauny dokáže ponúknuť.

Ak Vám bude v “kontinentálnej” časti Tanzánie dlho, vyberte sa do jej fantastickej ostrovnej partie, kde Vás čaká úžasný Zanzibar s prekrásnymi plážovými scenériami Indického oceánu. Pokiaľ by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “postihnutý” turistickým ruchom, skúste objaviť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) patrí k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0