VLetenky

Tanzánia s Turkish Airlines od 376 EUR

Zanzibar
Scenérie Indického oceánu na východe Zanzibaru (foto: Bakersville/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Nesmierne prírodné bohatstvo znamenitej Tanzánie máte príležitosť objaviť s najlepšou európskou aerolíniou (podľa Skytrax) – Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do východoafrickej Tanzánie (do Dar es Salaam) sa predávajú za 376 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. novembra 2015 do 17. marca 2016 (okrem blackoutu pre odlety v čase 20.12.-30.12.2015 / návraty v dobe 01.01.-10.01.2016), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) od začiatku novembra do polovice decembra 2015 a od polky januára do polovice marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Tanzánie nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 7. novembra a návrat z tanzánskeho Dar es Salaam (DAR) dňa 21. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Dar es Salaam za 376 EUR (07.11.-21.11.2015)
Praha – Dar es Salaam za 399 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Dar es Salaam za 404 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Dar es Salaam za 10836 CZK (rezervácia v ČJ)

Tanzánia

Pre priaznivcov pešej a vysokohorskej turistiky bude istotne vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani úžasný národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park sa pravdepodobne radí k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

Pokiaľ Vám bude v “kontinentálnej” partii Tanzánie dlho, vydajte sa do jej fascinujúcej ostrovnej čadti, kde Vás očakáva skvelý Zanzibar s nádhernými plážovými scenériami Indického oceánu. Ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “poznačený” turistickým ruchom, skúste odhaliť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Prekrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) patrí k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0