VLetenky

Tanzánia s Turkish Airlines od 359 EUR

Zanzibar
Plážové scenérie Indického oceánu tropického ostrova Zanzibar (foto: Roman Boed/Flickr/CC BY 2.0)

Neskutočné prírodné poklady famóznej východoafrickej Tanzánie máte možnosť odhaliť aj zásluhou najlepšej európskej aerolínie (podľa Skytrax), leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance.

Spiatočné letenky do Dar es Salaam sa predávajú od 259 GBP (alebo v prepočte cca 359 EUR) s odletom z Prahy a návratom do Londýna. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) v období od marca do novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Tanzánie môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 23. júna a návrat z Dar es Salaam (DAR) do Londýna (LON) dňa 7. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Dar es Salaam – Londýn za 259 GBP (23.06.-07.07.2015)
Praha – Dar es Salaam – Londýn za 379 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Dar es Salaam – Londýn za 383 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Dar es Salaam – Londýn za 10573 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna možno využiť aj jeho výbornú dostupnosť z našich končín. Na londýnske letisko Luton docestujete za rozumnú sumu z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted doputujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Priamo na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky opäť (za trochu vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Tanzánia

Pre fanúšikov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom vuhliadnuť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani skvelý národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park zrejem patrí k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fascinujúcej fauny ponúka.

Ak Vám bude v “pevninskej” partii Tanzánie dlho, vyberte sa do jej fantastickej ostrovnej časti, kde Vás čaká úžasný Zanzibar s prekrásnymi plážovými scenériami Indického oceánu. Ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “postihnutý turistickým ruchom, skúste objaviť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa zaraďuje k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0