VLetenky

Tanzánia s Qatar Airways od 438 EUR

Zanzibar
Idylické scenérie Indického oceánu tropického ostrova Zanzibar (foto: Roman Boed/Flickr/CC BY 2.0)

Neuveriteľné prírodné bohatstvo znamenitej východoafrickej Tanzánie máte šancu objaviť (aj cez letné prázdniny) vďaka 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Dar es Salaam sú v predaji za 323 GBP (alebo v prepočte cca 438 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 7. apríla do 10. decembra 2015 (s výnimkou obdobia 15.07.-07.08.2015), min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 6. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od apríla do decembra 2015 okrem spomínaného blackoutu v strede letných prázdnin).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Tanzánie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 9. júla a návrat z tanzánskeho Dar es Salaam (DAR) dňa 23. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Dar es Salaam za 323 GBP (09.07.-23.07.2015)
Viedeň – Dar es Salaam za 455 EUR (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Viedeň – Dar es Salaam za 455 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Dar es Salaam za 471 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Dar es Salaam za 12888 CZK (rezervácia v ČJ)

Tanzánia

Pre priaznivcov pešej a vysokohorskej turistiky bude istotne vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani úžasný národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park pravdepodobne patrí k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

Ak Vám bude v “kontinentálnej” časti Tanzánie dlho, vydajte sa do jej fascinujúcej ostrovnej partie, kde Vás očakáva skvelý Zanzibar s nádhernými plážovými scenériami Indického oceánu. Pokiaľ by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “poznačený” turistickým ruchom, skúste odhaliť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Prekrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa radí k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0