VLetenky

Tanzánia s KLM od 439 EUR

Pemba Island
Tanzánsky tropický ostrov Pemba Island v Indickom oceáne (foto: Marcel Oosterwijk/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do africkej Tanzánie sa máte možnosť vypraviť s holandskou aerolíniou KLM (v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami z aliancie Sky Team) i zo slovenských Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do tanzánskej metropoly Dar es Salaam sa predávajú za 439 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 24.01.-30.06. a 16.08.-10.12.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 29. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku marca do začiatku júna a od konca augusta do začiatku októbra 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Tanzánie nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 6. marca a návrat z Dar es Salaam (DAR) dňa 20. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Košice – Dar es Salaam za 439 EUR (06.03.-20.03.2019)

KSC-DAR
Košice, Slovensko – Dar es Salaam, Tanzánia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tanzánia

Pre priaznivcov pešej a vysokohorskej turistiky bude istotne vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani úžasný národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park sa zrejme zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

Ak Vám bude v “pevninskej” časti Tanzánie dlho, vydajte sa do jej fascinujúcej ostrovnej partie, kde Vás očakáva skvelý Zanzibar s nádhernými plážovými scenériami Indického oceánu. Pokiaľ by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš poznačený turistickým ruchom, skúste odhaliť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Prekrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa radí k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0