VLetenky

Tanzánia s EgyptAir od 359 EUR

Zanzibar
Obdivuhodné scenérie Indického oceánu tropického ostrova Zanzibar (foto: Roman Boed/Flickr/CC BY 2.0)

Neskutočné prírodné bohatstvo famóznej východoafrickej Tanzánie máte príležitosť odhaliť pri využití tarifu leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Dar es Salaam sú v predaji za 267 GBP (alebo v prepočte cca 359 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Za príplatok sa dá letieť taktiež z Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú (ukončenie) cesty do 20. júna 2015 a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) od konca mája do polovice júna 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Tanzánie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. júna a návrat z tanzánskeho Dar es Salaam (DAR) dňa 20. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Dar es Salaam za 267 GBP (06.06.-20.06.2015)
Budapešť – Dar es Salaam za 391 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Dar es Salaam za 392 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Dar es Salaam za 10655 CZK (rezervácia v ČJ)

Tanzánia

Pre fanúšikov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom vzhliadnuť celú Afriku z najvyššieho vrcholu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani skvelý národný park Serengeti, ktorý sa spolu s juhoafrickým Kruger National Park zrejme zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fascinujúcej fauny dokáže ponúknuť.

Pokiaľ Vám bude v “kontinentálnej” partii Tanzánie dlho, vyberte sa do jej fantastickej ostrovnej časti, kde Vás čaká úžasný Zanzibar s prekrásnymi plážovými scenériami Indického oceánu. Ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “postihnutý” turistickým ruchom, skúste objaviť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) patrí k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0