VLetenky

Tanzánia s Condor Airlines od 380 EUR

Zanzibar
Idylická Kendwa Beach na severe tanzánskeho súostrovia Zanzibar (foto: Kyle Taylor/Flickr/CC BY 2.0)

Východoafrickú Tanzániu máte príležitosť objaviť (aj v období vianočných sviatkov) s nemeckou aerolinkou Condor v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tanzánske “Kilimanjaro Intl Airport” sa dajú kúpiť za 380 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Na Zanzibar doletíte za 460 EUR.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra a decembra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 12. decembra a návrat z “Kilimanjaro Intl Airport” (JRO) dňa 27. decembra 2017 (za 380 EUR).

Iným príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 11. decembra a návrat zo Zanzibaru (ZNZ) dňa 26. decembra 2017 (za 460 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Kilimadžáro za 380 EUR (12.12.-27.12.2017)
Praha – Zanzibar za 460 EUR (11.12.-26.12.2017)

Tanzánia

Pre priaznivcov pešej a vysokohorskej turistiky bude istotne vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho kontinentu Kilimandžáro (5895 m) – situovaného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani úžasný národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park sa zrejme radí k tomu najlepšiemu, čo africký svetadiel v oblasti svojej fantastickej fauny dokáže ponúknuť.

Pokiaľ Vám bude v “pevninskej” partii Tanzánie dlho, vydajte sa do jej fascinujúcej ostrovnej časti, kde Vás očakáva skvelý Zanzibar s nádhernými plážovými scenériami Indického oceánu. Ak by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “poznačený” turistickým ruchom, skúste odhaliť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Prekrásna “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa zaraďuje k relatívne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a zároveň má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0