VLetenky

Tanzánia s Condor Airlines od 379 EUR

Zanzibar
Tropický ostrovček Mnemba Island na severe súostrovia Zanzibar (foto: Matt Kieffer/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Východoafrickú Tanzániu máte šancu objaviť zásluhou nemeckej aerolinky Condor v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tanzánske “Kilimanjaro Intl Airport” sa dajú kúpiť za 379 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Na Zanzibar doletíte za 480 EUR.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra a decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 28. novembra a návrat z “Kilimanjaro Intl Airport” (JRO) dňa 5. decembra 2018 (za 379 EUR).

Iným príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 29. novembra a návrat zo Zanzibaru (ZNZ) dňa 11. decembra 2018 (za 480 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Kilimandžáro za 379 EUR (28.11.-05.12.2018)
Praha – Zanzibar za 480 EUR (29.11.-11.12.2018)

PRG-JRO
Praha, Česká republika – Kilimandžáro, Tanzánia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tanzánia

Pre fanúšikov pešej a vysokohorskej turistiky bude určite vysneným cieľom uvidieť celú Afriku z najvyššieho vrchu čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položeného v blízkosti hranice so susednou Keňou (asi 300 km od kenského veľkomesta Mombasa). Nenechajte si ujsť ani skvelý národný park Serengeti, ktorý spolu s juhoafrickým Kruger National Park sa pravdepodobne zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo africký kontinent v oblasti svojej fascinujúcej fauny dokáže ponúknuť.

Ak Vám bude v “pevninskej” časti Tanzánie dlho, vydajte sa do jej fantastickej ostrovnej partie , kde Vás čaká úžasný Zanzibar s prekrásnymi plážovými scenériami Indického oceánu. Pokiaľ by sa Vám náhodou zdal Zanzibar príliš “poznačený” turistickým ruchom, skúste odhaliť krásy susedných, zatiaľ málo navštevovaných ostrovov – Pemba Island alebo Mafia Island. Nádherná “Mafia” (nedajte sa pomýliť hrozivo znejúcim názvom) sa radí k pomerne nedotknutým (nielen) potápačským rajom a súčasne má status prvého morského národného parku v Tanzánii.

0