VLetenky

Talianska Sardínia s Ryanair od 36 EUR

Alghero
Excelentné historické Aghero v severozápadnom kúte Sardínie (foto: Alessandro Caproni/Flickr)

Príjemný výlet za teplom i poznaním na vrchole najtuhšej stredoeurópskej zimy možno podniknúť na znamenitý stredomorský ostrov Sardínia so spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do talianskeho mesta Alghero kúpite za 36 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas januára 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Sardíniu nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 10. januára a návrat z talianskeho Alghero (AHO) dňa 13. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Alghero za 36 EUR (10.01.-13.01.2015)

Sardínia

Vynikajúca Sardínia, druhý najrozľahlejší ostrov v Stredozemnom mori (hneď za Sicíliou), zaberá s rozlohou 25 tisíc km² plochu veľkosťou porovnateľnú s polovicou Slovenska. Na tomto území žije skoro 1,7 milióna obyvateľov. Samotné Alghero, kúzelné historické mesto s očarujúcimi plážami a katalánskym kultúrnym dedičstvom, Vás očakáva v severozápadnej partii ostrova.

Famózna “Koralová riviéra”

Za mimoriadnymi cestovateľskými pozoruhodnosťami nemusíte z príťažlivého Alghera chodiť ďaleko – stačí navštíviť neďalekú prímorskú rezerváciu v Algherskom zálive (Rada di Alghero) pod názvom “Area naturale marina protetta Capo Caccia – Isola Piana”. Tento úžasný kus pobrežia zvaný aj “Koralová riviéra” (Riviera del Corallo) Vás čaká medzi Algherom a neskutočne fotogenickým mysom Capo Caccia na západe (s polohou južne od letiska v lokalite Fertilia).

Magické Neptúnove jaskyne

Z fantastického Capo Caccia (186 m), resp. z parkoviska pod ním, “doputujete” po impresívnom prekonaní 654 schodov (a zhruba 110 výškových metrov) k dramatickým “Neptúnovým jaskyniam” (Grotte di Nettuno). Vchod do nich nájdete len meter nad morskou hladinou (prípadnou ďalšou variantou môže byť výlet na lodi z prístaviska v samotnom Alghere).

Prekrásne pláže, nádherné hory a obrovský kusisko histórie

Administratívne a politické centrom, pulzujúce 150-tisícové Cagliari, leží na juhu Sardínie. “Ako doma” sa na Sardínii budú cítiť istotne priaznivci vody a mora, impozantných piesočnatých pláží a fantastického podmorského sveta (skúste úžasné Stintino). Ukrátení však určite nezostanú ani milovníci pešej turistiky a očarujúcich horských scenérií, ktorí môžu zdolať najvyšší vrch ostrova Punta La Marmora (1834 m). Fanúšikovia archeológie privítajú neuveriteľné špeciality z oblasti histórie (mysteriózna megalitická civilizácia tu zanechala po sebe viac ako 7000 kruhových pevností “nuraghi”).

0