VLetenky

Talianska Apúlia s Laudamotion od 30 EUR

Salento
Fotogenická oblasť Salento na geografickom opätku talianskej “čižmy” (foto: GGiada/Pixabay/CC0)

Do talianskeho regiónu Apúlia na juhu Apeninského polostrova máte šancu zamieriť (v závere teplejšieho obdobia) priamymi letmi spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhotalianskeho mesta Brindisi (Puglia) sa dajú kúpiť za 30 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od začiatku októbra do konca októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Apúlie môže byť z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. októbra (sobota) a návrat z talianskeho Brindisi (BDS) dňa 13. októbra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Brindisi za 30 EUR (06.10.-13.10.2018)

VIE-BDS
Viedeň, Rakúsko – Brindisi, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Apúlia

Obľúbená Apúlia, položená pri pobreží Jadranu v juhovýchodnej partii Apeninského polostrova, tvorí akoby geografický “opätok” preslávenej talianskej “čižmy”. K susedným regiónom na západe sa zaraďujú (od severu na juh) Molise (Campobasso), Kampánia (Neapol) a Basilicata (Potenza), pričom zvyšok Apúlie (sever, východ a juh) obmýva Jadranské a Iónske more.

Dramatická Apúlia so svojim kúzelným srdcom Bari

Na území s rozlohou skoro 20 tisíc km² (zhruba 40% plochy Slovenska) v tejto impresívnej juhotalianskej oblasti žijú vyše 4 milióny obyvateľov. Viac ako 300-tisícové Bari, hlavné mesto Apúlie a súčasne administratívne sídlo rovnomennej provincie, Vás očakáva v jej centrálnej partii na brehoch Jadranu. V samotnom Bari Vás zrejme najviac osloví historické Staré mesto.

Čarovné Gargano a výnimočné Isole Tremiti

Ak sa vydáte z vcelku pôsobivej metropoly Apúlie smerom na sever, v najsevernejšej provincii Foggia naďabíte na fantastický Parco nazionale del Gargano. Populárne letovisko Vieste asi nebude treba predstavovať, mimoriadne fotogenické budú však i neďaleké skalnaté ostrovy (Isole) Tremiti, ako hlavne San Nicola (sv. Mikuláš) s impozantným opátstvom sv. Márie.

Mysteriózny Castel del Monte

Zhruba vo vzdialenosti 60 km smerom na západ od Bari naďabíte na magický Castel del Monte, tajomný zámok z 13. storočia (nachádza sa i na talianskych “eurominiciach”). Postavený bol v “osmičkovej” konfigurácii – pôdorys v tvare osemuholníka vytvára osem osembokých veží, pričom každé poschodie má osem izieb (a osemuholníkovou plochou disponuje aj hradné nádvorie).

“Biblická” Matera

O niečo južnejšie (už v susednom regióne Basilicata) Vás očakáva unikátne skalné mestečko Matera, vyhľadávané ako miesto kulís filmov prevažne s biblickou tématikou. Legendárnu Materu azda budete poznať z Pasoliniho staršej snímky “Evanjelium podľa sv. Matúša”, alebo oveľa pravdepodobnejšie z novodobejšieho výtvoru “Umučenie Krista” s Melom Gibsonom.

Pohodový juh Apúlie s Brindisi, Lecce a Tarantom

Cestou z Bari na juhovýchod smerom do provincie Brindisi sa skúste zastaviť v príjemnom mestečku Polignano a Mare či v neďalekom Conversano. Nádherné biele mesto Ostuni (o kúsok ďalej na juhovýchod) istotne stojí za návštevu. Z významného námorného prístavu Brindisi sa odporúča pokračovať do skvelého barokového Lecce (v rovnomennej najjužnejšej provincii Apúlie). Prímorské Taranto (s 200-tisíc obyvateľmi) slúži ako dôležité obchodné centrum celého mikroregiónu.

0