VLetenky

Talianska Apúlia s Eurowings od 80 EUR

Apúlia
Oblasť Salento na geografickom “opätku” “talianskej čižmy” (foto: galbamania85/Pixabay/CC0)

Do grandiózneho regiónu Apúlia na juhu Apeninského polostrova máte šancu zavítať (na začiatku miestnej sezóny) priamymi letmi spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhotalianskeho mesta Brindisi (Puglia) sa predávajú za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým na začiatku mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Apúlie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. mája a návrat z talianskeho Brindisi (BDS) dňa 6. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Brindisi za 80 EUR (02.05.-06.05.2017)

Apúlia

Obľúbená Apúlia, položená pri pobreží Jadranu v juhovýchodnej partii Apeninského polostrova, tvorí akoby geografický “opätok” preslávenej talianskej “čižmy”. K susedným regiónom na západe sa zaradujú (od severu na juh) Molise (Campobasso), Kampánia (Neapol) a Basilicata (Potenza), pričom zvyšok Apúlie (sever, východ a juh) obmýva Jadranské a Iónske more.

Dramatická Apúlia so svojim kúzelným srdcom Bari

Na území s rozlohou skoro 20 tisíc km² (približne 40% plochy Slovenska) v tejto impresívnej juhotalianskej oblasti žijú vyše 4 milióny obyvateľov. Viac ako 300-tisícové Bari, hlavné mesto Apúlie a súčasne administratívne sídlo rovnomennej provincie, Vás očakáva v jej centrálnej partii na brehoch Jadranu. V samotnom Bari Vás zrejme najviac osloví historické Staré mesto.

Čarovné Gargano a výnimočné Isole Tremiti

Pokiaľ sa vydáte z vcelku pôsobivej metropoly Apúlie smerom na sever, v najsevernejšej provincii Foggia naďabíte na fantastický Parco nazionale del Gargano. Populárne letovisko Vieste asi nebude treba predstavovať, mimoriadne fotogenické budú však i neďaleké skalnaté ostrovy (Isole) Tremiti, ako najmä San Nicola (sv. Mikuláš) s impozantným opátstvom sv. Márie.

Mysteriózny Castel del Monte

Zhruba vo vzdialenosti 60 km smerom na západ od Bari naďabíte na magický Castel del Monte, tajuplný zámok z 13. storočia (nachádza sa i na talianskych “eurominiciach”). Postavený bol v “osmičkovej” konfigurácii – pôdorys v tvare osemuholníka vytvára osem osembokých veží, pričom každé poschodie má osem izieb (a osemuholníkovou plochou disponuje i hradné nádvorie).

“Biblická” Matera

O niečo južnejšie (už v susednom regióne Basilicata) Vás očakáva unikátne skalné mestečko Matera, vyhľadávané ako miesto kulís filmov prevažne s biblickou tématikou. Legendárnu Materu snáď budete poznať z Pasoliniho staršej snímky “Evanjelium podľa sv. Matúša”, alebo oveľa pravdepodobnejšie z novodobejšieho výtvoru “Umučenie Krista” s Melom Gibsonom.

Pohodový juh Apúlie s Brindisi, Lecce a Tarantom

Cestou z Bari na juhovýchod smerom do provincie Brindisi sa skúste zastaviť v príjemnom mestečku Polignano a Mare či v neďalekom Conversano. Nádherné biele mesto Ostuni (o niečo ďalej na juhovýchod) istotne stojí za návštevu. Z významného námorného prístavu Brindisi sa odporúča pokračovať do skvelého barokového Lecce (v rovnomennej najjužnejšej provincii Apúlie). Prímorské Taranto (s 200-tisíc obyvateľmi) slúži ako dôležitého obchodné centrum celého mikroregiónu.

0