VLetenky

Talianska Apúlia s Eurowings od 66 EUR

Apúlia
Oblasť Salento (Torre Lapillo) na opätku talianskej čižmy (foto: Deblu68/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Do obdivuhodného regiónu Apúlia na juhu Apeninského polostrova máte príležitosť zamieriť (na začiatku miestnej sezóny) priamymi letmi spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhotalianskeho mesta Brindisi (Puglia) sa dajú kúpiť za 66 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku mája do konca mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Apúlie nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 18. mája a návrat z talianskeho Brindisi (BDS) dňa 25. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Brindisi za 66 EUR (18.05.-25.05.2017)

Apúlia

Populárna Apúlia, situovaná pri pobreží Jadranu v juhovýchodnej časti Apeninského polostrova, vytvára akoby geografický “opätok” legendárnej talianskej “čižmy”. K susedným regiónom na západe sa radia (od severu na juh) Molise (Campobasso), Kampánia (Neapol) a Basilicata (Potenza), pričom zvyšok Apúlie (sever, východ a juh) obmýva Jadranské a Iónske more.

Magická Apúlia so svojim čarovným srdcom Bari

Na území s rozlohou takmer 20 tisíc km² (zhruba 40% plochy Slovenska) v tejto pôsobivej juhotalianskej oblasti žijú viac ako 4 milióny obyvateľov. Vyše 300-tisícové Bari, hlavné mesto Apúlie a zároveň administratívne sídlo rovnomennej provincie, Vás čaká v jej centrálnej časti na brehoch Jadranu. V samotnom Bari Vás pravdepodobne najviac osloví historické Staré mesto.

Kúzelné Gargano a mimoriadne Isole Tremiti

Ak sa vyberiete z celkom impresívnej metropoly Apúlie smerom na sever, v najsevernejšej provincii Foggia natrafíte na fascinujúci Parco nazionale del Gargano. Obľúbené letovisko Vieste asi nebude treba predstavovať, výnimočne fotogenické budú však aj neďaleké skalnaté ostrovy (Isole) Tremiti, ako hlavne San Nicola (sv. Mikuláš) s majestátnym opátstvom sv. Márie.

Tajuplný Castel del Monte

Približne vo vzdialenosti 60 km smerom na západ od Bari natrafíte na dramatický Castel del Monte, mysteriózny zámok z 13. storočia (nachádza sa aj na talianskych “eurominiciach”). Postavený bol v “osmičkovej” konfigurácii – pôdorys v tvare osemuholníka tvorí osem osembokých veží, pričom každé poschodie má osem izieb (a osemuholníkovou plochou disponuje i hradné nádvorie).

“Biblická” Matera

O čosi južnejšie (už v susednom regióne Basilicata) Vás čaká jedinečné skalné mestečko Matera, vyhľadávané ako miesto kulís filmov prevažne s biblickou tématikou. Preslávenú Materu azda budete poznať z Pasoliniho staršej snímky “Evanjelium podľa sv. Matúša”, alebo oveľa pravdepodobnejšie z novodobejšieho výtvoru “Umučenie Krista” s Melom Gibsonom.

Príjemný juh Apúlie s Brindisi, Lecce a Tarantom

Cestou z Bari na juhovýchod smerom do provincie Brindisi sa skúste zastaviť v pohodovom mestečku Polignano a Mare či v neďalekom Conversano. Prekrásne biele mesto Ostuni (o čosi ďalej na juhovýchod) určite stojí za návštevu. Z dôležitého námorného prístavu Brindisi sa odporúča pokračovať do úžasného barokového Lecce (v rovnomennej najjužnejšej provincii Apúlie). Prímorské Taranto (s 200-tisíc obyvateľmi) slúži ako významné obchodné centrum celého mikroregiónu.

0